skip to main content

Прийом біженців та надання притулку

Яка різниця між прийомом біженців (Refugee Admission) та наданням притулку (Asylum Protection)?

Posted on July 7, 2022

Статус біженця (Refugee) — це форма захисту, яка може бути надана особам, які відповідають американському законодавчому визначенню «біженця» та ще не перебувають у США або у пункті перетину кордону до США. Біженці можуть перебувати на батьківщині або в іншій країні (але не шукають переселення на постійне проживання у країні свого перебування). Статус притулку (Asylum) — це форма захисту, доступна для людей, які відповідають законодавчому визначенню «біженця» у США і які вже перебувають у США або шукають в’їзду на кордоні США.

Якщо я приїду на кордон США, чи можу я попросити про надання притулку?

Posted on July 7, 2022

Особа може подати заяву про надання притулку в Сполучених Штатах незалежно від країни походження або поточного імміграційного статусу. Щоб подати заяву про надання притулку, заявники мають показати, що вони не можуть повернутися на батьківщину, оскільки бояться переслідувань. Їм необхідно довести, що шкода була, чи можливо буде, заподіяна урядом їхньої країни, або певною особою чи групою, від яких уряд їхньої країни не може їх захистити. Щоб кваліфікуватися на притулок, переслідування також має бути значним, наприклад, незаконне або політичне ув’язнення, катування, порушення прав людини, фізичне насильство або якийсь вид тяжкої нефізичної шкоди. Кожна заява про надання притулку розглядається індивідуально на основі унікальних фактів та обставин заявника. Деяким людям надається притулок, а іншим ні. Також у притулку буде відмовлено всім, хто брав участь у терористичній діяльності або вважається загрозою безпеці США.

Чи надається притулок негайно?

Posted on July 7, 2022

Ні, статус притулку не надається миттєво. Заявники мають подати на захист притулку (asylum protection)

Чи можу я подати заяву на надання притулку, якщо я вже перебуваю в США?

Posted on July 7, 2022

Так, але ви повинні подати заяву про надання притулку та про призупинення депортації (Форма І-589) протягом одного року після прибуття до Сполучених Штатів. Особи, які отримали Тимчасовий Захищений Статус (Temporary Protected Status, TPS) або тимчасовий гуманітарний дозвіл на в’їзд, можуть подати заяву на отримання політичного притулку після закінчення річного терміну з часу їх в’їзду до США, якщо їх заява буде подана в прийнятний термін. Невелика кількості осіб може мати виключення з однорічного терміну, згідно нещодавнього позову (угода про груповий позов Мендес-Рохас). Особи, які у минулому перетнули кордон у пошуках притулку (але були зупинені та не проінформовані про своє право на пошук притулку протягом року після перетину кордону) можуть кваліфікуватися на виключення з обмеження про однорічний термін подачі, у випадку, якщо вони подали заяву до імміграційного суду чи Служби з громадянства та імміграції США (USCIS) до 22 квітня 2022 року. Це виключення навряд стосується більшості громадян України, які прибули нещодавно.   Всі інші, хто подає заяву на притулок після перебування у США більше одного року, мають довести існування виняткових обставин, які завадили їм подати заяву раніше, або зміну обставин, яких раніше не існувало, що надають підставу просити притулку.

Чи можу я працювати відразу після того, як подав заяву про надання притулку?

Posted on July 7, 2022

Заява про надання притулку не надає права на роботу в США. Але, якщо притулок вже надано, тоді право на роботу надається автоматично. Особа, яка подала заяву про надання притулку, але ще не отримала рішення, може подати заяву про дозвіл на працевлаштування за Формою І-765 150* днів після подання заяви про надання притулку.

Чи можу я подати заяву про надання притулку для членів моєї родини?

Posted on July 7, 2022

Ви можете включити дружину або чоловіка та дітей, які перебувають у США, до своєї заяви про надання притулку на момент подачі заяви або в будь-який час до прийняття остаточного рішення по вашій справі про притулок. Щоб включити вашу дитину до заяви, дитина має бути молодше 21 року та не перебувати у шлюбі. Якщо вам було надано притулок, ви можете подати клопотання про перевезення вашого чоловіка/дружини та дітей до Сполучених Штатів за Формою І-730, подавши клопотання про біженців/родичів, які отримали статус біженця. Щоб включити вашу дитину до вашої заяви, дитина має бути молодше 21 року та не перебувати у шлюбі. Ви повинні подати клопотання протягом двох років після надання притулку, якщо немає гуманітарних причин для виправдання цього терміну.

Якщо мені надали притулок, чи можу я подати заяву на постійне проживання в США?

Posted on July 7, 2022

Ви можете подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання у США, відоме як Грін-карта, через рік після надання притулку. Щоб подати заяву на отримання Грін-карти, необхідно подати заяву на реєстрацію постійного місця проживання або на зміну статусу за Формою І-485. Ви маєте подати окремий пакет заяв для кожного члена сім’ї, який отримав притулок згідно вашої справи.

Хто може претендувати на в’їзд як біженець до США?

Posted on July 7, 2022

Сполучені Штати визначають «біженців» як осіб, які тікають зі своєї батьківщини і не можуть повернутися, через переслідування у минулому або мають цілком обґрунтований страх перед майбутніми переслідуванням через свою расу, релігію, національність, належність до певної соціальної групи, або політичну думку. Їм необхідно довести, що така шкода була, чи вірогідно буде, заподіяна урядом їхньої країни, або певною особою чи групою, від яких уряд їхньої країни не може їх захистити. Переслідування також має бути значним, наприклад, незаконне або політичне затримання, катування, порушення прав людини, фізичне насильство або якийсь вид тяжкої нефізичної шкоди.

Чи вважаються українці, які тікають від війни, біженцями в США?

Posted on July 7, 2022

На жаль, втеча від війни не є достатньою характеристикою для отримання статусу біженця в США. Для осіб які не можуть продемонструвати переслідування в минулому або обґрунтовані побоювання майбутнього переслідування в Україні через свою расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи чи політичні погляди, буде дуже важко кваліфікуватися як біженець згідно з імміграційною справою США закони. Але якщо ви вважаєте, що у вас є законні підстави подавати справу про надання притулку, ви можете поговорити з імміграційним адвокатом щодо вашої конкретної ситуації. Зараз заява на надання притулку розглядається протягом кількох років або більше.n

Чи можуть українці, які тікають від війни, вважатися біженцями в інших країнах?

Posted on July 7, 2022

Можливо. Громадяни України, які тікають з рідної країни через війну, переслідування або стихійне лихо, можуть претендувати на захист за категорією, визначеною Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Для українців, які хочуть отримати статус біженця, УВКБ ООН проводить первинну перевірку в країні їхнього поточного проживання, щоб визначити, чи відповідають вони категорії біженців, визначену міжнародним правом.

This site is for general information only. It is not intended to provide legal advice and does not establish an attorney client relationship.

Learn more about how to use this site.