skip to main content

Тимчасовий гуманітарний дозвіл та вʼїзд через програму «Єднаймося для України» (“Uniting for Ukraine”)

Чи існує спосіб отримання посвідки на проживання (грін-карта) чи громадянства США для власника тимчасового гуманітарного дозволу (humanitarian parole)?

Posted on July 7, 2022

Тимчасовий гуманітарний дозвіл на в’їзд (humanitarian parole) не замінює звичайних процедур та термінів оформлення візи або для обходу заборони на в’їзд через інші канали оформлення в’їзду. Оскільки тимчасовий гуманітарний дозвіл не є юридичним статусом, особі, яка перебуває в США за тимчасовим дозволом з гуманітарних міркувань, необхідно буде повторно подати заяву на новий термін дозволу до закінчення її поточного терміну, або вибрати інший правовий статус для подання заяви, або виїхати зі Сполучених Штатів. Однак особа, яка перебуває в США на умовах тимчасового гуманітарного дозволу, може подати заявку на реєстрацію постійного місця проживання або на зміну статусу за Формою І-485

Чи можу я звернутися щодо отримання номеру соціального страхування, маючи тимчасовий гуманітарний дозвіл на вїʼзд?

Posted on July 7, 2022

Громадяни України,  які отримали тимчасовий гуманітарний дозвіл на вїʼзд можуть мати право на отримання номеру соціального страхування США. Існує два можливих шляхи: Ви можете звернутися напряму до Адміністрації Соціального Страхування, або під час подання форми І-765 на отримання дозволу на роботу (Application for an Employment Authorization Document (EAD)).  Отримувач тимчасового гуманітарного дозволу на вїʼзд, який має лише форму І-94, або печатку дозволу у паспорті, мають право подати заяву лише на неробочий номер соціального страхування (SSN). Якщо ви подаєте заяву на отримання пільг, співробітник агентства соціальної підтримки має надати вам лист-звернення до Адміністрації Соціального Страхування, який би підтвердив, що ця служба вимагає ваш SSN з метою обробки вашої заяви на отримання пільг. За наявністю такого листа Адміністрація Соціального Страхування має прийняти вашу заяву на отримання SSN. Аби відправити заяву на неробочий SSN напряму через Адміністрацію Соціального Захисту, заповніть та роздрукуйте анкету на отримання SSN. Принесіть роздруковану анкету до найближчого відділення Адміністрації Соціального Захисту разом зі своїм паспортом, І-94, свідоцтвом про народження, свідоцтвом про одруження, та листом-зверненням від агентства соціальної підтримки. Можливо, вам необхідно буде  записатися на прийом заздалегідь. Підготуйте переклади усіх необхідних документів заздалегідь. Посилання на бланк заяви на отримання SSN знаходиться тут: https://www.ssa.gov/forms/ss-5.pdf Вы можете знайти найближчий офіс Адміністрації Соціального Захисту за цим посиланням: https://secure.ssa.gov/ICON/main.jsp#officeResults Ви також можете подати заяву на отримання SSN, що надається роботодавцю, під час подання заяви на отримання дозволу на роботу.. Під час заповнення форми I-765… Read more

Чи має право особа з тимчасовим гуманітарним дозволом на вʼїзд (humanitarian parole) на пільги від штатів?

Posted on July 7, 2022

Деякі штати чи муніципалітети пропонують непостійним резидентам деякі пільги, в залежності від правового статусу особи. Необхідно проконсультуватися з кожним штатом чи муніципалітетом окремо щодо надання пільг. Кожен штат також має свої закони щодо водійських посвідчень. Деякі штати дозволяють водіям з закордонними посвідченнями керувати автівками на законних підставах протягом року. Інші штати дозволяють непостійним резидентам подати на гостьове посвідчення, здавши екзамен та придбавши страхування. Зауважте, що тимчасове або гостьове водійське посвідчення не обов’язково кваліфікується як форма посвідчення особи, видана державою.

Чи має право особа з тимчасовим гуманітарним дозволом на вʼїзд (humanitarian parole) на будь-які федеральні державні пільги?

Posted on July 7, 2022

Українські громадяни (та деякі особи не громадяни України, які проживали в Україні) яким Міністерство внутрішньої безпеки США надали чи нададуть гуманітарний дозвіл на в’їзд -можуть претендувати на деякі державні пільги. Ці пільги можуть включати готівкову допомогу через Тимчасову допомогу сім’ям, що її потребують ( Temporary Assistance for Needy Families (TANF)) або Додаткові соціальні виплати (Supplemental Security Income), медичне страхування через Medicaid та допомогу продуктами харчування через Програму додаткової допомоги з харчуванням  (Supplemental Nutrition Assistance Program, SNAP). Якщо ви не підпадаєте під дію цих програм, ви можете претендувати на державні пільги від вашого штату або від агенства, що займається біженцями у вашому штаті. Ці пільги можуть включати готівкову допомогу, медичні огляди, допомогу з працевлаштуванням та інші послуги. Для більш детальної інформації, пройдіть за посиланням: https://www.acf.hhs.gov/orr/fact-sheet/benefits-ukrainian-humanitarian-parolees.

Якщо мені нададуть тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд (humanitarian parole), які права я буду мати?

Posted on July 7, 2022

Тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд дозволяє людині тимчасово проживати в США, не боячись депортації. Особа з тимчасовим дозволом має можливість подати заяву на отримання дозволу на законне працевлаштування.

Скільки часу потрібно, щоб отримати дозвіл на працевлаштування в США?

Posted on July 7, 2022

Подання заяв на отримання дозволу на працевлаштування може тривати від 8 до 12 місяців або більше. Важливо розуміти, що дозвіл на працевлаштування не обов’язково надається всім заявникам. Кожна заява розглядається окремо в залежності від основних причини подання заявки, тривалості перебування заявника в США та інших факторів. Наразі, Служба громадянства та імміграції США має дуже довгі черги в обробці існуючих заяв, що призвело до затримки в обробці всіх існуючих заяв, включно із заявами на дозволів на роботу.

Як особа чи організація у США може виступити спонсором для бенефіціара з України, який не є особистим знайомим?

Posted on July 7, 2022

Особи чи організації, що зацікавлені у спонсорстві для бенефіціарів з України, але не мають особистих знайомств, можуть подати заяву на сайті https://ukraine.welcome.us/#intro-to-sponsorship Наразі, це лише спосіб, що дозволяє потенційним спонсорам висловити інтерес, надавши свої контакти. Пізніше веб-сайт планує поєднати зацікавлених спонсорів з потенційними бенефіціарами з України.

Чи можу я працювати, щойно мені надано тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд (humanitarian parole)?

Posted on July 7, 2022

Ні, тимчасовий гуманітарний дозвіл не надає особі автоматичного права на роботу в США. Після того як людині дозволено в’їхати до США за допомогою цієї програми, вона повинна подати заяву за Формою І-765 на отримання дозволу на працевлаштування у Службі громадянства та імміграції США (USCIS).

Як довго у мене буде тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд (humanitarian parole) в США за програмою “Єднаймося для України”?

Posted on July 7, 2022

Гуманітарний дозвіл на в’їзд та перебування за програмою “Єднаймося для України” надається строком на 2 роки.

Чи можуть діти приїхати до США по програмі “Єднаймося для України”?

Posted on July 7, 2022

Діти можуть подорожувати до Сполучених Штатів за цією програмою лише у супроводі хоча б одного з батьків чи законних опікунів. Дітям до 18 років не буде дозволено в’їхати в США за цією програмою самостіно чи з дорослим, який не має судового рішення чи документу законного опікунства над дитиною.

This site is for general information only. It is not intended to provide legal advice and does not establish an attorney client relationship.

Learn more about how to use this site.